Çalışma Arkadaşlarımız ›
Vizyon & Misyon ›
Sterilizasyon & Dezenfektasyon ›
Randevuya Gelirken ›
emident_logo dental_turizm
telefon
slogan
Duyurular
 

Emident
Yeni Web Sitesi İle Yayında...

 

Kliniğimiz İSO 9001:2008 Belgelidir.

 
  Sık Sorulan Sorular
 

İmplant Nedir?

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Zirkonyum Diş Nedir?

Bebeğimin Ağız-Diş Bakımı

  Anlaşmalı Kurumlar
 

Tuskon Üyeleri

Marifed Üyeleri

Bişad Üyeleri

İTO Üyeleri

Akbank Çalışan ve Emeklileri

Halkbank

Ziraat Bankası

Finansbank

İşbankası

Yapikredi

Kuveytturk

Türkfinans Katılım Bankası

BankAsya

Aksigorta

THY

Şişli Belediyesi

TBMM

TOBB

Fatih Kolejleri

Fusem

Fatih üniversitesi

Bilgi Üniversitesi

Ufuk Kolejleri

Doğa Kolejleri

Boğazhisar Koleji

Tuzder

Kimse Yokmu Derneği

Yıldız Teknik Üniversitesi

İstanbul Teknik Üniversitesi

BJK koleji

Özel sağlık sigortaları ...

 
  Emident TV 
videolar
 
       
facebook twitter youtube likedin likedin

Protez Diş

METAL ALT YAPILI PORSELEN KAPLAMA

Metal altyapılı porselen diş hekimliğinde kullanılmak üzere üretilmiş olan çeşitli metal alaşımlarının porselenin altına altyapı olarak kullanıldığı kaplama türüdür. Bu metaller diş ve dişeti dokularıyla uyumlu oldukça dayanıklı standart metal alaşımlardır.
 

          

Uygulama Alanları

Metal altyapılı porselen diş hekimliğinde sabit diş protez gereken hemen her durumda en yaygın olarak kullanılan diş protez turudur.

Uygulama

Panaromik ve periapikal röntgenler çekilerek tedavi planının yapılması
Gerekli durumlarda dolgu, kanal tedavisi ve diş eti tedavisinin yapılması
Dişlerin aşındırılarak hazırlanması ve aynı seans kompozit geçici kaplamaların yapılması

Ölçü alımı

Laboratuar aşamaları: metal altyapılı  porselen hazırlanması
Metal altyapı provası
Porselen diş provası
Diş protezin ağızda uyumlanması ve yapıştırılması

Avantajları

Metal altyapılı porselen en dayanıklı ve yaygın kullanılan alt yapı materyalidir.
Metal altyapılı porselen gerekli hassasiyet gösterildiğinde estetik tatmin edici düzeydedir.
Metal altyapılı porselen ekonomiktir.

Metal altyapılı Porselen Dezavantajları

Yapısındaki metal dolayısıyla ışık geçirgenliği doğal dişler kadar iyi değildir. Bu nedenle estetiği zirkonyum ve tam seramiklere oranla vasattır.
Zamanla dişeti seviyesinde gri renkleşme oluşturabilir.
Metal altyapılı porselen her durumda uygulanamaz.
Metal altyapılı porselen yapısında nikel içermeyen alışımlar kullanıyor olmasına rağmen nadir olarak alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Süre
Metal altyapılı porselen tedavisinde 3 üyeye kadar uygulamalar için ortalama 3,4 seans ve 9,10 gün süreye ihtiyaç vardır.
Metal altyapılı porselen tedavisinde tedavisinde üye sayısı artıkça dişin hazırlanma süresi artar, örneğin 3 üye için dişin hazırlanması 1 seans sürerken, 10 üye için bu süre 3 seansa çıkacaktır. diğer aşamalar aynı kalacağı için toplam tedavi seans sayısı 2 seans artmış olacaktır. Toplam tedavi seans sayısı 6, gün sayısı 12-13 civarına çıkacaktır.
Diş Protez yapılacak dişlerde kanal tedavisi ve kapsamlı diş eti tedavisi gerektiği durumunda süre bir kaç seans daha uzayabilir.

Garanti
Diş Protez malzemeleri ve tedavi kaynaklı tüm sorunlarda 7 yıl yeni diş protez yapım garantisi verilmektedir.
Metal altyapılı porselen tedavisi hasta kaynaklı ağız hijyen sorunlarından, kaza ve darbelerden kaynaklanan problemler garanti kapsamı dışındadır.

Başarı
Metal altyapılı porselen tedavisinin başında hastanın beklentisi detaylı bir şekilde öğrenilmeli.
Ölçünün detaylı bir şekilde alınması ve hassas bir teknisyen çalışması gereklidir.
Tedavinin uzun süreli başarısı için ağız hijyenine özen gösterilmeli.
En az yılda bir kez rutin diş hekimi kontrolüne gelinmelidir.

Metal altyapılı Porselen Diş Fiyatları

Metal altyapılı porselen diş fiyatları diğer estetik diş kaplama fiyatlarına göre daha uygun düzeydedir. metal altyapılı porselen diş fiyatları hakkında bilgi alabilmek için bizi arayabilir ya da aşağıdaki tedavi formunu doldurabilirsiniz.

TAM SERAMİK PORSELEN KAPLAMA

Alt yapısında güçlendirilmiş porselen bulunan ya da tamamıyla blok olarak güçlendirilmiş porselenden yapılan  estetik olarak en gelişmiş kaplamalardır.


Uygulama Alanları

Özellikle estetiğin önemli olduğu ön grup dişlerde tek kaplamalarda ya da arada 1-2 eksik diş bulunduğu köprü uygulamalarında ve lamine yapılamayacak kadar fazla madde kaybı olan dişlerde. Arka bölgede tek diş kaplamalarında, çok nadir olarak tek diş eksikliği bulunan kısa köprülerde.
Işık geçirgenlikleri çok iyi olduğu için doğal dişe en yakın estetiği verirler.
Dişeti seviyesinde gri renkleşme oluşturmaz.
Zirkonyum ya da metal altyapılı kaplamalara oranla dişte daha az aşındırma yapılır.
Alerjik reaksiyon gözlenmez.
Sıcak-soğuk iletkenlikleri çok düşüktür.


Tam Porselen Kaplama Fiyatları

Estetik beklentilerin çok yüksek olduğu tam porselen kaplamalarda fiyatlar hekim ve klinik düzeyinde büyük farklılıklar göstermektedir. Hekim deneyim ve becerisi özellikle estetik tedavilerde son derece önemlidir. Yine klinik donanımı, kullanılan malzeme ve ekipmanlar değerlendirmeniz gereken önemli alanlardır. Fiyat araştırması yaparken uygun gördüğünüz kliniği ziyaret edip muayene olmanızı ve yukarıda belirtilen tüm faktörler hakkında emin olacak düzeye geldiğinizde kararınızı vermenizi tavsiye ederiz. Beklentilerinizi detaylı bir şekilde anlatın, somut olarak beklentilerinizin karşılanabilirliği konusunda mutabakata varın, örnekleri inceleyin, süreç, klinik donanımı ve kullanılacak malzemeler konusunda detaylı bilgi alın, olası sorunlarda nelerin yapıldığını ve nelerin ücretsiz olduğunu sorun. Porselen diş fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız bizi arayabilir ya da bilgi formunu doldurup e-posta yoluyla yanıt alabilirsiniz.

Uygulama


Panoromik ve periapikal röntgenler çekilerek tedavi planının yapılması
Gerekli durumlarda dolgu, kanal tedavisi ve diş eti tedavisinin yapılması
Dişlerin aşındırılarak hazırlanması ve aynı seans kompozit geçici kaplamaların yapılması
Ölçü alımı
Laboratuar aşamaları
Seramik altyapı provası
Porselen diş provası
Protezin ağızda uyumlanması ve yapıştırılması.
Sert doku lazeri kullanımı

Estetik görünüm, diş ve diş eti sağlığı açısından, protez aşamasında diş eti şekillendirmesi son derece önemlidir. Diş eti şekillendirmesi, diş etlerinin bir bölümünün diğerlerine göre daha aşağıda olduğu, tüm diş etlerinin estetik açıdan güzel görünmeyecek şekilde aşağıya sarktığı ya da diş etleri alındığında çene kemiğinin göründüğü durumlarda uygulanır.
Klasik yöntemde bistüri ile cerrahi operasyon yapılarak diş etleri şekillendirilmektedir.  Bu yöntem efektif olmakla birlikte cerrahi operasyon nedeniyle hastaların diş etlerinin iyileşmesi yaklaşık bir ay sürmektedir.  İyileşme süreci ağrılı olmakta, ödem nedeniyle diş etlerinde şişlik olmakta, hastaların ağrı kesici ve antibiyotik kullanması gerekmektedir. Diş etlerinin iyileşme döneminde şekil değişiklikleri olabilmekte ve özellikle estetik açıdan 100% başarı sağlanamayabilmektedir.   Ayrıca dikiş atılması ve  dikişlerin daha sonra aldırılması gerekmektedir.
Sert doku lazeri ile cerrahi işlem olmadan diş etleri ve dişlerin etrafında kemik dokusu şekillendirilmektedir.  Bu sayede iyileşme süresi 3,4 güne düşmekte, diş eti şekillendirme başarısı yükselmekte, operasyon sonrası ağrı ve şişlik önemli ölçüde azalmakta, dikiş atılmasına gerek olmamakta, ilaç kullanımı büyük bir olasılıkla gerekmemektedir.
Bu işlemlerde sert doku lazerine alternatif yumuşak doku lazeri de kullanılabilmektedir. Ancak bu yöntem bir çok nedenle tercih edilmemektedir.  Yumuşak doku lazeri ile açığa çıkan ısı diş etini yakmakta dolayısıyla iyileşme süresi uzamakta, şekillendirilen diş eti iyileşme sırasında tekrar şekil değiştirebilmekte ve başarı oranı düşmektedir.  Yumuşak doku lazeri ile diş eti çevresindeki kemik düzeltmeleri yapılamamalıdır.

Zirkon Porselen Kaplama Nedir ? 
Zirkon, seramik (porselen) kaplamaların alt yapı materyalidir. Doğal dişe yakın renkte, şeffaflıkta ve sağlamlıkta bir materyal olduğu için kaplamalarda hem estetik hem de dayanıklılığı bir arada sunan en gelişmiş materyaldir. Deneyim, bilgi, özen ve teknolojinin harmanlanmasıyla estetik olduğu kadar fonksiyonel olarak da en başarılı protezlerin zirkon ile sağlaması mümkündür.


     

Uygulama Alanları

Diş hekimliğinde sabit protez (tek kaplama, köprü) gereken hemen her vakada uygulanabilir.
Bazı ters ve çok yüksek kuvvetlerin geldiği arka gruptaki uzun köprülerde, metal altyapılı kaplama zirkon göre tercih edilebilir.

AVANTAJLARI
Dişeti seviyesinde gri renkleşme oluşturmaz ve doğal diş gibi gözükür.
Alerjik reaksiyonlara neden olmaz.
Tam seramik kaplamalara ve lamine kaplamalara oranla çok daha sağlam, metal altyapıya yakın sağlamlık düzeyindedir.
Zirkon ısı iletkenliği diğer kaplamalara göre daha azdır.

Zirkonyum Diş Fiyatları
Zirkonyum diş fiyatları diş tedavisi sektöründe önemli farklılıklar göstermektedir.  Fiyat oluşumunda kullanılan zirkonyum kalitesi ve tedavi kalitesi iki önemli unsurdur.  Farklı markalarda bir çok zirkon üreticisi vardır. Kullanılacak zirkon markasını öğrenip, sağlamlığı ve şeffaflığı konularında araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Piyasada sanayi için üretilmiş zirkonlar da kullanılabilmektedir, bu konuda dikkatli olmanız son derece önemlidir. Zirkonyum diş özellikle estetik diş görünümü nedeniyle tercih edilmektedir. Dolayısıyla diş hekimi ve diş teknisyeni becerisi, kullanılan ekipmanlar (örnek verecek olursak zirkon altyapı yapımında Cad Cam, diş şekillendirmelerinde lazer) zirkonyum fiyatlarının belirlenmesinde önemli parametrelerdir. Tedavi öncesinde öncelikli olarak muayene olmanızı, yukarıda belirtilen tüm faktörleri  de değerlendirdikten sonra kararınızı vermenizi tavsiye ederiz.

Zirkon Diş Kaplama Uygulaması

Panoramik ve periapikal röntgenler çekilmesi ve tedavi planlaması
Gerekli durumlarda dolgu, kanal tedavisi ve diş eti tedavisi
Dişlerin aşındırılarak hazırlanması ve aynı seans kompozit geçici kaplamaların yapılması
Ölçünün alınması ve laboratuvar aşamaları: zirkon altyapı ve diş porselen hazırlama.
Porselen diş provası, protez'in ağızda uyumlanması ve yapıştırılması

Zirkon Diş Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanılan zirkonyumların önemli bir kısmı medikal sektörde kullanılmak için uygunluk testleri yapılmamış, radyoaktivitesi yüksek olan sanayi tipi zirkon bloklardan yapılabilmektedir.  Zirkon yaptırmadan önce markasını ve lisansı olup olmadığını araştırmanızı, yapılan zirkonyuma ait sertifika istemenizi tavsiye ederiz.  Kliniğimizde, Metoxit (İsviçre) ve AmannGirrbach (Almanya) marka zirkonyumlar kullanıyoruz. Metoxit, dünyada bio uyumluluğu test edilmiş ilk medikal zirkonu üreten firmadır. AmannGirbach ise sadece medikal sektöre zirkon üreten dünya çapında bir firmadır.
Zirkon altyapısı ve porselenin birbirine bağlanması iyi sağlanmadığı takdirde zirkonyum yüzeyinden porselenin ayrıldığı vakalar çok sık görülmektedir.  Teknisyen aşamasında, zirkon ile porseleni birbirine bağlamada zirkon liner ya da alternatifi teknolojiler kullanıldığında bağlantı  daha kuvvetli olmaktadır.

Sert doku lazeri kullanımı
Estetik görüm, diş ve diş eti sağlığı açısından, protez aşamasında diş eti şekillendirmesi son derece önemlidir. Diş eti şekillendirmesi, diş etlerinin bir bölümünün diğerlerine göre daha aşağıda olduğu, tüm diş etlerinin estetik açıdan güzel görünmeyecek şekilde aşağıya sarktığı ya da diş etleri alındığında çene kemiğinin göründüğü durumlarda uygulanır.
Klasik yöntemde bistüri ile cerrahi operasyon yapılarak diş etleri şekillendirilmektedir.  Bu yöntem efektif olmakla birlikte cerrahi operasyon nedeniyle hastaların diş etlerinin iyileşmesi yaklaşık bir ay sürmektedir.  İyileşme süreci ağrılı olmakta, ödem nedeniyle diş etlerinde şişlik olmakta, hastaların ağrı kesici ve antibiyotik kullanması gerekmektedir. Diş etlerinin iyileşme dönemimde şekil değişiklikleri olabilmekte ve özellikle estetik açıdan 100% başarı sağlanamayabilmektedir.   Ayrıca dikiş atılması ve  dikişlerin daha sonra aldırılması gerekmektedir.
Sert doku lazeri ile cerrahi işlem olmadan diş etleri ve dişlerin etrafında kemik dokusu şekillendirilmektedir.  Bu sayede iyileşme süresi 3,4 güne düşmekte, diş eti şekillendirme başarısı yükselmekte, operasyon sonrası ağrı ve şişlik önemli ölçüde azalmakta, dikiş atılmasına gerek olmamakta, ilaç kullanımı büyük bir olasılıkla gerekmemektedir.
Bu işlemlerde sert doku lazerine alternatif yumuşak doku lazeri de kullanılabilmektedir. Ancak bu yöntem bir çok nedenle tercih edilmemektedir.  Yumuşak doku lazeri ile açığa çıkan ısı diş etini yakmakta dolayısıyla iyileşme süresi uzamakta, şekillendirilen diş eti iyileşme sırasında tekrar şekil değiştirebilmekte ve başarı oranı düşmektedir.  Yumuşak doku lazeri ile diş eti çevresindeki kemik düzeltmeleri yapılamamalıdır. 

LAMİNA DİŞ KAPLAMA

Dişin   sadece dış yüzeyine yapıştırılan çok ince  tabaka halindeki porselendir. Kliniğimizde yapılan lamine diş tedavilerine yönelik öncesi sonrası fotoğraflarını yasal nedenlerle sitemizde paylaşamıyoruz.

    

Uygulama Alanları

Sadece ön grup dişlerde
Dişler arasındaki aralıkların kapatılmasında, renkleşmiş ve aşınmış dişlerin tedavisinde.
Ufak çapraşıkların düzeltilmesinde ortodontik tedavi alternatifi olarak.
 
AVANTAJLARI

Dişte çok az aşındırma yapmak yeterlidir.
Işık geçirgenliği çok iyidir bu sebeple en iyi estetiği sunar.
Alt yapısı olmadığı için hazırlanması kısa sürer.
Alerjik değildir.
Diş eti seviyesinde gri renkleşme oluşturmaz.
Yapıştırma işleminden sonra oldukça dayanıklıdır.

    

Lamine Diş Fiyatları

 Lamine diş fiyatları (laminate veneer fiyatları) klinikten kliniğe büyük farklılıklar göstermektedir. Bunun temel nedeni, estetik bir çalışma olması, diş hekimi ve klinik donanımının hastanın beklentilerini karşılayabilmede önemli faktörler olmasıdır. Lamine diş fiyatları hakkında genel bilgi almak için bizi arayabilir ya da bilgi formlarımızı doldurabilirsiniz. Ancak nihai karar ve karşılaştırma için muayene olmanızı, diş hekimi, klinik donanımı ve kullanılan malzemeleri değerlendirerek bir sonuca varmanızı tavsiye ederiz.  Muayene sırasında beklentilerinizi detaylı ve somut bir şekilde anlatmanız, tüm detaylarda anlaşmanız, olası bir problemde verilen ücretsiz hizmetleri öğrenmeniz sizin açınızdan oldukça faydalı olacaktır.

Uygulama

Panoramik ve periapikal röntgenlerin çekilerek tedavi planının yapılması.
Gerekli durumlarda dolgu, kanal tedavisi ve diş eti tedavisinin yapılması.
Dişler aşındırılmaya başlamadan önce alınan ölçü üzerinde son halinin nasıl olacağının belirlenmesi.
Dişlerin sadece dış yüzeyinden 0,3-0,7 mm aşındırılması.
Geçici laminelerin hazırlanması.
Asıl ölçünün alınması
Laboratuar aşaması
Laminelerin ağızda uyumlanması ve yapıştırılması 

TEDAVİ SÜRECİ

Alt yapısı olmadığı için diğer kaplamalara oranlara süre kısadır. 3 üyeye kadar lamine uygulamaları için ortalama 3 seans ve 5-6 günlük süreye ihtiyaç vardır.
Üye sayısı arttıkça dişin hazırlanması süresi artar, örneğin 3 üye için dişin hazırlanması 1 seans sürerken, 10 üye için bu süre 3 seansa çıkacak, diğer aşamalar aynı kalacağı için toplam tedavi seans sayısı 2 seans artmış olacaktır. Toplam tedavi seans sayısı 5, gün sayısı 9-10 civarına çıkar. Protez yapılacak dişlerde kanal tedavisi ve kapsamlı diş eti tedavisi gerektiği durumunda süre artabilir.
Yurtdışından gelen hastalarımız önceliklendirilerek kaliteden ödün vermemek kaydıyla en optimum planlama yapılmakta ve haftanın 7 günü hizmet verilebilmektedir. Seans ve sürelerin net olarak belirlenebilmesi için medikal bilgilerinizi bize iletmeniz gerekmektedir.

Sert doku lazeri kullanımı

Estetik görüm, diş ve diş eti sağlığı açısından, protez aşamasında diş eti şekillendirmesi son derece önemlidir. Diş eti şekillendirmesi, diş etlerinin bir bölümünün diğerlerine göre daha aşağıda olduğu, tüm diş etlerinin estetik açıdan güzel görünmeyecek şekilde aşağıya sarktığı ya da diş etleri alındığında çene kemiğinin göründüğü durumlarda uygulanır.
Klasik yöntemde bistürİ ile cerrahi operasyon yapılarak diş etleri şekillendirilmektedir.  Bu yöntem efektif olmakla birlikte cerrahi operasyon nedeniyle hastaların diş etlerinin iyileşmesi yaklaşık bir ay sürmektedir.  İyileşme süreci ağrılı olmakta, ödem nedeniyle diş etlerinde şişlik olmakta, hastaların ağrı kesici ve antibiyotik kullanması gerekmektedir. Diş etlerinin iyileşme dönemimde şekil değişiklikleri olabilmekte ve özellikle estetik açıdan 100% başarı sağlanamayabilmektedir. Ayrıca dikiş atılması ve  dikişlerin daha sonra aldırılması gerekmektedir.
Sert doku lazeri ile cerrahi işlem olmadan diş etleri ve dişlerin etrafında kemik dokusu şekillendirilmektedir.  Bu sayede iyileşme süresi 3,4 güne düşmekte, diş eti şekillendirme başarısı yükselmekte, operasyon sonrası ağrı ve şişlik önemli ölçüde azalmakta, dikiş atılmasına gerek olmamakta, ilaç kullanımı büyük bir olasılıkla gerekmemektedir. Lazer kullanımı genellikle lamine diş fiyatlarını değiştirmemektedir.
Bu işlemlerde sert doku lazerine alternatif yumuşak doku lazeri de kullanılabilmektedir. Ancak bu yöntem bir çok nedenle tercih edilmemektedir.  Yumuşak doku lazeri ile açığa çıkan ısı diş etini yakmakta dolayısıyla iyileşme süresi uzamakta, şekillendirilen diş eti iyileşme sırasında tekrar şekil değiştirebilmekte ve başarı oranı düşmektedir.  Yumuşak doku lazeri ile diş eti çevresindeki kemik düzeltmeleri yapılamamalıdır.

 
siniflarimiz acil_durum_eylem_plani insan_kaynaklari tavsiye_edin oneri_talep dokumanlar sss iletisim
Polikliniğimiz Doktorun Makaleleri Çalışma Arkadaşlarımız Randevuya Gelirken Öneri / Talep Dökümanlar S.S.S İletişim / Ulaşım
 
     
Dental Turizm ›
Online Kayıt ›
 
Site içerisinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez. Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.